Důležité info

CENÍK naleznete zde.

Před focením si přečtěte důležité info a obchodní podmínky!

V případě zájmu o více informací mi napište na e-mail přes kontaktní formulář tady, nebo na instagram či na FB stránku. ​

Vyfocené fotky zvířat mohou být někdy v budoucnu použity do mých propagačních materiálů, psích časopisů, kalendářů, reklam a dále.

V případě, že si nepřejete, aby se vaše zvíře v budoucnu propagovalo někde v kalendáři, časopisu nebo na internetové stránce, tak to prosím řekněte před samotným focením. Tím pádem nebudou fotky na sociálních sítích a internetu zveřejňovány.

Platba probíhá po zaslání vybraných fotografií k úpravě klientem.

Fotografie slouží pouze pro soukromé účely zákazníka - můžete je využít například pro prezentaci vašeho zvířete (sociální sítě, web..), tisk obrazů atp., na novoročenky, přání, kalendáře a jiné předměty pro vás/přátelé atp.

Fotografie nesmíte používat za účelem výdělku například na tiskoviny (časopisy, noviny..), do různých foto-soutěží (jelikož nejste autorem fotografie), jako marketingové a propagační materiály. Nesmíte je dále upravovat a ořezávat.​

Tato pravidla se řídí autorským zákonem.

Bez písemného souhlasu fotografa nelze fotografie použít ke komerčním účelům. Fotograf je držitelem autorských práv s čímž souhlasíte při objednání mých služeb. Je zakázáno používat a šířit náhledové fotografie.

K focení pejsků....

Focení psů probíhá formou procházky v parku nebo někde v přírodě (na loukách, v lese apod.), nebo ve městě či na zahradě u domu, když je tak domluveno. :-)

Je dobré, pokud pejsek umí alespoň základní povely (sedni, lehni) a odložení v nich (alespoň na pár minut :-)). Samosebou, pokud to pejsek neumí, nebo nezvládne posedět na jednom místě - není proč se stresovat a mít obavy! Rozhodně to vymyslíme (např. použitím vodítka), jen to bude trvat o něco déle, než s pejskem, který to umí.​

Kromě klasických portrétů samotného psa není problém nafotit i psa v pohybu či přímo při práci. Mohu s vámi dojet na trénink/cvičák a fotit tam. Nebráním se ani tematickému focení např. na nějakém specifickém místě - ve městě, u vody apod. Napište mi a domluvíme podrobnosti.

S sebou je dobré si vzít balónek, hračku, nebo pamlsky, které má pejsek rád a je čím ho pozitivně namotivovat k focení. Poslušnost pejska má velký vliv na focení, proto by bylo dobré, aby pes zvládl základní poslušnost (sedni, lehni.. a hlavně odložení). Neručím za nepovedené fotografie v případě nespolupráce ze strany pejska.​

Celé focení většinou trvá 1 - 2 hodiny. Ale vše záleží na situaci, některé focení se může protáhnout a některé může být kratší. Záleží na spolupráci, ochotě zvířete a dalších okolnostech.

Lze k focení využít rekvizity - holi barvy, kytičkové věnečky, čelenky, pozlátka... je to na individuální domluvě.

K focení koníků....

V rámci focení, které probíhá buď na jízdárně, v ohradách a nebo v blízkém okolí stáje, můžeme nafotit cokoliv, co vás/nás napadne.

Nafotím koně ve volnosti, portréty, jezdecké fotografie v pohybu či portréty koní na černém pozadí (možnost i rekvizit - vánočních věnců, různých čelenek, pozlátka, holi barvy, kamínky...).

V případě zájmu není problém se následně domluvit na fotografování nějaké akce, na kterou se chystáte jet a chtěli byste jí zdokumentovat, ať už jsou to závody, nebo nějaký trénink.

Jak to po focení probíhá a kdy dostanu fotografie?

Po focení max. do týdne (obvykle do 3 dnů) odešlu zmenšené náhledy s vodotiskem přes fotografii, abyste si vybrali fotografie, které se líbí hlavně Vám, k následné úpravě. Pokud si nebudete výběrem jisti, ráda pomohu.

Výběr fotografií probíhá přes internetovou galerii, kde si vybíráte fotografii označováním (označená fotografie lze zpětně odznačit a vybrat jiná), zároveň při výběru vidíte počet vybraných fotografií a výslednou cenu, které máte vybrané k úpravě.


Po uhrazení fotografií začnu fotky zpracovávat a upravovat, každá fotografie si zaslouží individuální přístup, nepoužívám žádné zakoupené presety a vše upravuji individuálně sama.

Od chvíle, kdy pošlete svůj výběr fotek a následně jej zaplatíte, trvá upravení fotografií v závislosti na aktuálních časových možnostech a počtu vybraných fotografií zhruba 2 týdny, ale jak se dočtete v obchodních podmínkách, maximální doba pro dodání je 1 měsíc. Vždy se snažím fotografie dodat v co nejkratším termínu.
Kdyby se vám na fotografii něco nelíbilo, přáli byste si jí doladit, poupravit, je možné se domluvit a budu se snažit vám maximálně vyjít vstříc.

NEUPRAVENÉ FOTOGRAFIE NEPOSKYTUJI!

Vytvořte si webové stránky zdarma!